2015/2016

Wychowawca klasy: Pani Katarzyna Szubiak

Metamorfoza klasy

Dobiegł końca, trwający od połowy października, remont naszej pracowni. Nazwaliśmy ja SALĄ SOPOCKĄ, ze względu na klimat, który staramy się w niej stworzyć.

Dzisiaj mam okazję serdecznie podziękować osobom, które przyczyniły się finansowo do metamorfozy pracowni, a są to: Rodzice dzieci z klasy 1 A gimnazjum i Pani Dyrektor. Prace remontowe wykonał nasz niezastąpiony Pan Piotr.

Nie zapomnijmy również o wspaniałych pracach plastycznych na ścianach, które malowały uczennice liceum z klasy 2e architektonicznej : molo- Zuzanna Aranowska i Alicja Kutek ; latarnię morską: Aleksandra Baraniak i Monika Chybowska.

Wszystkim osobom zaangażowanym jeszcze raz serdecznie dziękuję. Oto krótki fotograficzny reportaż z działań. Fotki przed i po metamorfozie.

Katarzyna Szubiak

Oliwia Jaślanek, Zuzanna Macieszko i Klaudia Socha

 

z klasy IA reprezentowały szkołę w VII edycji Konkursu Wiedzy o Krajach UE organizowanego przez Gimnazjum Nr 2 w Sopocie. Zajęły III miejsce.
 Nasza prezentacja o „Mleczarce” Jana Vermeera dała nam maksymalną ilość punktów w III etapie. Grupę przygotowała p. Urszula Zblewska.

 

Gratulujemy!

Gratulujemy!

Neli Skorżyńska – I miejsce w sopockim konkursie literackim „Mistrz Pióra”

Tosia Gumienna – II miejsce w sopockim konkursie językowym „Kaszka z mleczkiem”

Klaudia Socha i Zosia Kacprzyńska – IV miejsce w sopockim konkursie językowym „Kaszka z mleczkiem”

Cieszymy się z Wami!

Jesteśmy z Was dumni!

g

Prezentacja klasy dwujęzycznej

22 czerwca w progach naszej szkoły gościliśmy uczniów sopockich szkół podstawowych z klas szóstych. Przygotowaliśmy dla nich prezentację działań naszej klasy. Po krótkim filmie i omówieniu przedsięwzięć zaprosiliśmy młodszych kolegów do wspólnej zabawy.

Piknik rodzinny

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami. Oto nasz sposób na pożegnanie pierwszego roku nauki w gimnazjum. Nasi Kochani Rodzice zorganizowali nam piknik rodzinny w Chatce Gołębiewo. Było ognisko, pieczenie kiełbasek, wiele słodkości oraz dużo ruchu na świeżym powietrzu. Miła atmosfera i piękna, słoneczna pogoda sprzyjała rozmowom i zabawie.

Praga

30 maja 2016 roku nasza klasa pod opieką p. Anny Żagiell, p. Małgorzaty Bobrowskiej, p. Katarzyny Szubiak i p. Ireneusza Leszczyńskiego oraz w towarzystwie przyjaciół z klasy II A gimnazjum wybrała się na jednodniową wycieczkę do pięknej stolicy Czech -Pragi. Wyprawa odbyła się przy okazji pobytu w Długopolu- Zdroju. Zwiedziliśmy centrum miasta, które od 1992 r. wpisane jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Praga jest uważana za jedno z najbardziej atrakcyjnych miast Europy. Mimo krótkiego czasu udało nam się zobaczyć : Hradczany z zamkiem oraz gotycką katedrą św. Wita, św. Wacława i św. Wojciecha, Złotą Uliczkę, Stare Miasto na prawym brzegu Wełtawy oraz Most Karola. Myślę, że ta wyprawa zachęciła wszystkich do dłuższego pobytu w tym pięknym miejscu…

Długopole

 

„Zostań bohaterem w swoim pokoju”– aranżacja pokoju nastolatka

Być może nie zawsze zdajemy sobie sprawę z tego, że miejsca, w których przebywamy maja ogromny wpływ na nasze samopoczucie, nastrój. Przedmioty, kolory, formy często dobieramy intuicyjnie. Chcemy , aby miejsca, w których spędzamy dużo czasu było przyjemne, relaksowało nas, pozwalało odpocząć, ale także tworzyło klimat do nauki. Dzisiaj poznamy kilka zasad, które sprawią, że budowane przez nas przestrzenie będą tworzone z większą świadomością.

Zabawmy się w projektantów wnętrz i stwórzmy pokój o jakim zawsze marzyliśmy!

„Zostań bohaterem w swoim pokoju” to zajęcia warsztatowe prowadzone metodą Web Quest, które odbyły się 4 maja. Pod okiem pani wychowawczyni mogliśmy wykonać projekt aranżacji własnego, wymarzonego pokoju. Tworzenie kolażu zdjęć przedstawiającego klimat naszych wnętrz był upustem niepohamowanej wyobraźni. Dodatkowo emocje podgrzewał ograniczony do 5000 PLN wirtualny budżet, który kurczył się w zaskakującym tempie. Każdy z nas pragnął stworzyć coś wyjątkowego, zobaczcie jak to wyszło…

Serdecznie gratulujemy naszym koleżankom –
Zuzannie Zakrzewskiej i Neli Skorżyńskiej – otrzymania Dyplomów Laureata w Konkursie Języka Angielskiego Olimpus.
To ogromne osiągnięcie!
Gratulujemy i cieszymy się z Wami!

Klasowy rejs Sopot – Hel – Sopot

O – ho, ho! Przechyły i przechyły!

O – ho, ho! Za falą fala mknie!

O – ho, ho! Trzymajcie się dziewczyny!

Ale wiatr, ósemka chyba dmie!

9 maja 2016 nasz pierwszy klasowy rejs Sopot – Hel – Sopot pełen wrażeń i niezapomnianych emocji.

Lekcja historii

22.03 uczniowie pod opieką p. Urszuli Zblewskiej odkrywali tajemnice pieczęci zmagając się z jedną z nauk pomocniczych historii – sfragistyką. Wspólna praca zaowocowała barwnym plakatem (do obejrzenia w s. 83).

Pierwszy Dzień Wiosny

Wiosna, ach to ty…

Dzisiaj rano niespodzianie zapukała do mych drzwi

Wcześniej niż oczekiwałem przyszły te cieplejsze dni

Zdjąłem z niej zmoknięte palto, posadziłem vis a vis

Zapachniało, zajaśniało, wiosna, ach to ty

Wiosna, wiosna, wiosna, ach to ty

Wiosna, wiosna, wiosna, ach to ty

Wiosna, wiosna, wiosna, ach to ty

Wiosna, wiosna, wiosna, ach to ty

Wiosna, wiosna, wiosna, ach to ty

Dzisiaj 21 marca oficjalnie przywitaliśmy pierwszy dzień wiosny. W radosnych nastrojach klasa I A gimnazjum utopiła Marzannę w krystalicznych wodach pięknego Bałtyku…

Witaj Wiosno!!!

Dzień Kobiet w I A

Drogie Koleżanki, dziękujemy Wam,
że czynicie ten świat piękniejszym i lepszym…

Koledzy z klasy

Kwiatki, życzenia i niespodzianki … w taki sposób mężczyźni z naszej klasy uczcili ten marcowy dzień. Dziękujemy.

Dziewczyny z Wychowawczynią

Sesja zdjęciowa

Warsztaty:„Jak cię widzą, tak cię piszą”

„Jak cię widzą, tak cię piszą” po takim tytułem odbyło się kolejne nasze spotkanie klasowe. Zorganizowane zostały warsztaty savoir- vivre, na których uczniowie tworzyli „Szkolny kodeks zachowania”, oraz kolaż ubioru na różne okazje.

Dodatkową atrakcją spotkania były warsztaty nauki chodzenia w butach na wysokich obcasach- dla dziewcząt, a chłopcy nabywali umiejętności wiązania krawata. Zajęcia poprowadzili profesjonalni modele- Weronika i Oskar. Skorzystaliśmy również z pomocy profesjonalnego fotografa, aby uwiecznić wydarzenie.

Dzień ten dodatkowo okazał się świętem Zosi, która obchodziła urodziny. Uroczyście pożegnaliśmy koleżankę Julią, która następnego dnia przeprowadzała się do Wałcza koło Piły.

Wieczór okazał się pełen wrażeń i emocji.

Wigilia klasowa

Święta Bożego Narodzenia to magiczny czas. Uroczysta atmosfera, kolędy, życzenia, prezenty…

Wigilia klasowa to dobry moment na przypomnienie sobie świątecznych tradycji, wspólne śpiewanie kolęd i obdarowanie się drobnymi niespodziankami. W tym roku wszyscy członkowie naszej klasy wykonali je własnoręcznie. Nie brakowało pomysłów: kartki, stroiki, bombki , inne dekoracje świąteczne…

WESOŁYCH ŚWIĄT!

Nasza codzienność

Spacer po Sopocie

Urodziny Zuzi

Lubimy się spotykać także po lekcjach!!!

Urodziny Zuzi były wspaniałym spotkaniem integracyjnym. Atmosferę podgrzewała rywalizacja sportowa.

Projekt edukacyjny

„Wielcy, polscy geografowie”

Dnia 11 grudnia 2015 wybraliśmy się na wycieczkę do Fromborka, aby uczestniczyć w pierwszym etapie projektu edukacyjnego z geografii. Autorką projektu jest p. Anna Romankiewicz (nauczyciel geografii). W zamku we Fromborku zbieraliśmy informacje na temat wielkich polskich geografów m. in. o Mikołaju Koperniku. Uczestniczyliśmy również w projekcji filmu w tamtejszym planetarium.

Dzień Dyni

Dnia 31 października 2015 roku w naszej szkole został zorganizowany Dzień Dyni.

Uczniowie wszystkich klas przygotowali lampiony z dyni. Dzień ten stał się pretekstem do uruchomienia wyobraźni i pomysłowości. Uczniowie całej szkoły mieli możliwość przebrania się za różne postaci filmowe. Naszej klasie również nie brakuje pomysłów. Przekonajcie się sami…

Dzień Chłopaka

Dzień Chłopaka na długo pozostanie w pamięci całej naszej klasy. Dziewczęta zorganizowały kolegom niespodziankę w postaci słodkich babeczek oraz niezapomnianej zabawy. Przy zawiązanych oczach chłopcy poddali się zabiegom malowania paznokci, nakładania peruk, sukienek, korali i innych kobiecych akcesoriów. Nie zapomniane były ich miny, gdy zostały zdjęte z oczu opaski.

Wszyscy bawili się doskonale, a Panowie spacerowali nawet po wybiegu (jak prawdziwe modelki J).

Ślubowanie klas pierwszych

Dnia 11 września uczniowie naszej klasy złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły w obecności władz szkoły, nauczycieli oraz kolegów i koleżanek z innych klas pierwszych.