HEL, FOKI, MORZE…


Wspaniała wyprawa. W dniach 4-5 czerwca w ramach projektu “Droga do sukcesu” my jako klasa 1c biologiczno-chemiczna braliśmy udział w zajęciach w Stacji Morskiej Uniwersytetu Gdańskiego w Helu, w Fokarium i nad otwartym morzem. Mieliśmy okazję czynnie uczestniczyć w różnych zajęciach dotyczących flory i fauny jaka występuje na Półwyspie Helskim. Popłynęliśmy w rejs po zatoce kutrem rybackim!! Samodzielnie dokonywaliśmy zaciągu po czym nauczyliśmy się rozpoznawać gatunki zwierząt, które udało nam się odłowić. Wybraliśmy się na dłuuuugi marsz wzdłuż otwartego morza, podczas którego doszliśmy na sam koniec półwyspu, gdzie spotykają się wody Zatoki Gdańskiej z wodami otwartej toni Bałtyku. Ależ tam wiało i jakie wspaniałe były fale. Podczas tego “spaceru” nie zapominaliśmy o rozpoznawaniu gatunków małży występujących w morzu czy o roślinności na wydmach. Dowiedzieliśmy się też, jak człowiek a właściwie jego działalność wpływa na ten ekosystem.