Uroczystość wręczenia zaświadczeń laureatom Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych

Dnia 4 kwietnia 2019 w Sali Konferencyjnej Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku odbyło się uroczyste wręczenie zaświadczeń laureatom wszystkich Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych zorganizowanych przez Kuratora Oświaty w Gdańsku. Na uroczystość przybyła pani wicekurator Małgorzata Bielang, dyrektorzy szkół , w tym nasza pani Dyrektor Wiesława Kaszubowska oraz przewodniczący Wojewódzkich Komisji Konkursowych -WKK. Uroczystość uświetnił występ zespołu młodych flecistów ze Szkoły Muzycznej w Gdańsku.  Wśród konkursów był Konkurs Biologiczny, który z ramienia Kuratora Oświaty został przeprowadzony przez naszą szkołę – Zespół Szkół Nr 1 I LO w Sopocie. Przewodniczącą WKK była  Małgorzata Miękus – nauczyciel biologii w naszej szkole. W konkursie wystartowało 3122 uczniów ze szkół podstawowych województwa pomorskiego, z których wyłoniono 30 laureatów oraz 78 finalistów. Najlepsi musieli przebrnąć zwycięsko przez 3 etapy: szkolny, rejonowy i wojewódzki mając do rozwiązania przygotowane przez WKK zestawy zadań o różnym stopniu trudności. Na laureatów czekają miejsca w wybranych przez nich szkołach średnich. Mamy nadzieję, że wielu z nich podejmie naukę właśnie w naszej szkole.

Wszystkich serdecznie zapraszamy!