“W samo południe” – projekt edukacyjny


“W samo południe” – projekt edukacyjny
Już 1 czerwca w Gdańsku rozpocznie się Święto Wolności i Solidarności z okazji rocznicy pierwszych częściowo wolnych wyborów do parlamentu. By móc świadomie świętować, klasa 1b spędziła czwartek na warsztatach w Europejskie Centrum Solidarności I European Solidarity Centre. Zwiedziliśmy fragment wystawy stałej poświęconej wydarzeniom z 1989 roku, a potem w grupach pracowaliśmy nad graficzną prezentacją pomysłów na wolną Polskę z exposé premiera Tadeusza Mazowieckiego. Było aktywnie i bardzo kreatywnie! W drugiej części zajęć rozmawialiśmy o prawie wyborczym – kto, od kiedy i na jakich zasadach może z niego korzystać, a także czy warto głosować oraz co zrobić by więcej osób w naszym kraju korzystało z tego przywileju. My już jesteśmy gotowi na ten fantastyczny czas, a Wy?