Debata oksfordzka na UG


Debata oksfordzka na UG
“Obrady Okrągłego Stołu były jedynym sposobem obalenia komunizmu w Polsce”

3 czerwca grupy dziennikarskie obserwowały debatę uczniowską zorganizowaną na Wydziale Nauk Społecznych UG przez Instytut Pamięci Narodowej oraz Instytut Debaty Publicznej.
Mistrzowsko zaprezentowali się w niej uczniowie II LO z Sopotu i VII LO z Gdańska. Swoim wystąpieniem ujęła nas bardziej drużyna propozycji (z Gdańska). Przekonywała do swoich racji klarownym dowodzeniem i wyjątkowymi umiejętnościami retorycznymi. Należący do niej charyzmatyczny mówca – ulubieniec publiczności – po zakończeniu debaty skromnie wyjaśnił, że jego “sukces to miara ilości powtórzeń”. Teraz pozostaje nam tylko zastosować się do tej dewizy…
Uczniowie z grup dziennikarskich
klasy 2 b i 1 b