KLASA HUMANISTYCZNA

W dniach 18 i 19 listopada klasy pierwsze miały okazję oglądać spektakl w języku angielskim zatytułowany Tom Sawyer. Była to szansa sprawdzenia swoich umiejętności językowych w praktyce oraz zapoznania się z klasyką literatury amerykańskiej. Młodzież naszej szkoły wyszła ze spektaklu podbudowana swoją znajomością języka angielskiego.

17.11 i 18.11 klasy 1a, 1b, 1c, 1d oraz 1e pod opieką zespołu językowego wybrały się na przedstawienie "The Adventures of Tom Sawyer". Wciągająca historia, przekonujące aktorstwo, interesujące rozwiązania sceniczne oraz ta wspaniała angielszczyzna… Czego chcieć więcej? 🎭👍🎭

Opublikowany przez I Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Sopocie Piątek, 22 listopada 2019

W dniach 5 i 6 listopada 2019 roku klasy 1BG I 1 EG w ramach współpracy naszej szkoły z Muzeum Miasta Sopotu wzięły udział w warsztatach zorganizowanych i prowadzonych przez p. Iwonę Zając.

Uczniowie zostali zaproszeni do muzeum , gdzie podsumowali dotychczasowe zajęcia, lekcje i wykłady.

W trakcie spotkania samodzielne wykonali szablony, które posłużyły im do udekorowania ekologicznych toreb wielokrotnego użytku.

Nad całością czuwała p. Iwona Zając, której raz jeszcze bardzo serdecznie dziękujemy.