KLASA MISTRZOSTWA SPORTOWEGO

W dniach 18 i 19 listopada klasy pierwsze miały okazję oglądać spektakl w języku angielskim zatytułowany Tom Sawyer. Była to szansa sprawdzenia swoich umiejętności językowych w praktyce oraz zapoznania się z klasyką literatury amerykańskiej. Młodzież naszej szkoły wyszła ze spektaklu podbudowana swoją znajomością języka angielskiego.

17.11 i 18.11 klasy 1a, 1b, 1c, 1d oraz 1e pod opieką zespołu językowego wybrały się na przedstawienie "The Adventures of Tom Sawyer". Wciągająca historia, przekonujące aktorstwo, interesujące rozwiązania sceniczne oraz ta wspaniała angielszczyzna… Czego chcieć więcej? 🎭👍🎭

Opublikowany przez I Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Sopocie Piątek, 22 listopada 2019

18 listopada 2019 roku klasy 1c, 1d i 2d wzięły udział w warsztatach o demokracji, których celem było przybliżenie uczniom tego zagadnienia.
Pretekstem do dyskusji był film Krzysztofa Talczewskiego “Aram”. Młodzież miała okazję poznać historię Arkadiusza Rybickiego jego życie, cele, pasje i marzenia oraz skonfrontować je mogli z własnym spojrzeniem na demokrację i swoje życie.
W trakcie tych zajęć przybliżona została młodym ludziom historia współczesna, realia PRL-u i nie tylko.
Warsztaty przygotował i przeprowadził p. Grzegorz Kuleta z Fundacji im. Arkadiusza Rybickiego.
Bardzo serdecznie dziękujemy p. Kulcie za ciekawe i inspirujące spotkanie.