Scena szkolna

Anglojęzyczna adaptacja bajki pt: “Kopciuszek”

Nasze klasy dwujęzyczne pracują w tym roku szkolnym z native speakerem p. Penny Shefton. Efekty mogliśmy podziwiać 22.12.2017 r., gdy klasa 3A zaprezentowała świąteczną, anglojęzyczną adaptację bajki o Kopciuszku wg
scenariusza i w reżyserii p. Shefton. Występ odbył się w auli naszej szkoły, publiczność zasiadła na specjalnie zaaranżowanej widowni, a aktorzy objęli we władanie nie tylko scenę, ale również balkon i widownię. Spektakl był bardzo dynamiczny, obok talentów aktorskich rozbłysły gwiazdy estrady – przedstawienie było pełne rytmu i wdzięcznie wplecionych piosenek. Wartością dodaną jest fakt, że cała klasa zaangażowała się w realizację tego przedsięwzięcia. Warto chwalić się tym co najlepsze, dlatego 24.01.2018 r. spektakl powtórzono na potrzeby naszych gości z SP 8, MOT Mrowisko i rodziców uczniów klas dwujęzycznych. Zdjęcia pochodzą z ostatniego występu.
Jeszcze raz gratulujemy klasie 3A i p. Shefton! You are the best! We love your talent!

Inscenizacja wiersza „Na straganie” Jana Brzechwy w wykonaniu nauczycieli

kopciuszek

Od trzech lat nasi nauczyciele z okazji zakończenia roku przygotowują dla uczniów specjalne przedstawienie ze swoim udziałem. Tym razem była to inscenizacja wiersza “Na straganie”. Aktorzy zostali nagrodzeni owacjami na stojąco.

Kopciuszek

kopciuszek

Dnia 16 marca 2016 roku w auli naszej szkoły odbyła się premiera przedstawienia pt. „Kopciuszek” w reżyserii pani Katarzyny Szubiak.
W spektaklu udział wzięli uczniowie gimnazjum klasy 2 i 3 dwujęzycznej oraz licealistki.

Dnia 6 kwietnia miło nam było gościć w progach naszej szkoły młodsze koleżanki i kolegów z sopockich szkół podstawowych oraz uczniów szkoły specjalnej na przedstawieniu pt. Kopciuszek.

Wszystkim Gościom serdecznie dziękujemy, że zechcieli nas odwiedzić.

70-lecie szkoły

Część nieoficjalną jubileuszu rozpoczął przygotowany przez młodzież naszej szkoły koncert. Goście z uznaniem przyjęli zaprezentowane w nim znane piosenki, artystów i tańce (od lat 40. po dziś dzień). W krótkim programie artystycznym ze swadą wystąpili również nauczyciele naszej szkoły oraz Goście z zaprzyjaźnionego liceum z Zakopanego.

Dziady

dziady

Inscenizacja II części „Dziadów” Adama Mickiewicza w wykonaniu kółka teatralnego pod egidą pani profesor Małgorzaty Bober- Gach.
W poniedziałek 26 stycznia 2015 roku odbyła się inscenizacja II części „Dziadów” Adama Mickiewicza na dużej scenie szkoły. Na spektakl zostali zaproszeni uczniowie sopockich szkół (klasy szóste). Scenografia, kostiumy, nastrój i gra młodych aktorów przyniosły sceniczny sukces. Publiczność dawała wyraz zadowolenia i zainteresowania niełatwym dziełem wieszcza.
Gratulujemy !

Inscenizacja wiersza „Lokomotywa” Juliana Tuwima w wykonaniu nauczycieli.

lokomotywa

Od dwóch lat nasi nauczyciele z okazji pożegnania klas maturalnych przygotowują specjalne przedstawienie ze swoim udziałem. I tym razem aktorzy zostali nagrodzeni owacjami na stojąco.