Bezpieczne podłoże na plac zabaw – jak wybrać?

Home / Bezpieczne podłoże na plac zabaw – jak wybrać? - 2 lipca 2021 , by uczen

Decyzja o wyborze bezpiecznego podłoża to jeden z kluczowych etapów projektowania miejsca zabaw. Producenci bezpiecznych nawierzchni ścigają się w wykorzystywaniu coraz to lepszych surowców mających zapewnić jak największy stopień bezpieczeństwa wszystkim najmłodszym. Jednak w dalszym ciągu najbardziej popularnym podłożem jest piasek. Nie jest on właściwym wyborem, ponieważ trzeba go regularnie uzupełniać. Niemożliwe jest również utrzymanie czystości tej nawierzchni. Na placu zabaw, gdzie można bawić się powyżej metra muszą znajdować się bezpieczne nawierzchnie. Niedopuszczalne jest stosowanie twardych materiałów, takich jak cegły czy beton. W theta-lodz.pl możesz dostać całą gamę bezpiecznych nawierzchni, które uchronią od niebezpiecznych wypadków.

Maty i panele gumowe – podłoże jak puzzle

Theta Łódź to producent bezpiecznych nawierzchni, który rekomenduje tartan na place zabaw. Tworzywo, z którego jest wykonany nie potrzebuje specjalnych metod pielęgnacyjnych, a paleta kolorów jest bardzo szeroka. Maty na plac zabaw dzięki materiałom użytym do ich wykonania zabezpieczają i amortyzują upadki, są one także antypoślizgowe. To dobre rozwiązanie na lata ,ponieważ wykazują one dużą wytrzymałość na promieniowanie UV oraz warunki atmosferyczne.

Nawierzchnia wylewana – kreatywne rozwiązanie

Rozwiązanie, to jest ulubioną metodą projektantów. Występuje w wielu barwach i pozwala na dużą dowolność. Możesz zaprojektować różne wzory lub oznaczyć kolorem ciągi komunikacyjne, co jeszcze bardziej podniesie bezpieczeństwo małych użytkowników. Wspaniale sprawdza się na dużych powierzchniach placów zabaw i boisk. To podłoże jest najbardziej wytrzymałe i wykazuje dużą odporność na wszelkie uszkodzenia.

Maty przerostowe – bezpieczeństwo w parze z ekologią

Powinieneś użyć matę przerostową, gdy zależy Ci na bardzo naturalnym wyglądzie placu zabaw. Jest to nie tylko bezpieczne podłoże na plac zabaw, ale też rozwiązanie przyjazne dla środowiska. Tworzywo, z którego są zrobione został ponownie przetworzony. W dużym stopniu zabezpiecza przed skutkami upadku, nawet tych z 3 metrów. Tego typu nawierzchnię można pielęgnować jak zwykły trawnik i nie sprawiają żadnych kłopotów w czasie używania.