Czy pies powinien chodzić do fryzjera?

Home / Czy pies powinien chodzić do fryzjera? - 6 stycznia 2022 , by uczen

Wielu właścicieli zadaje sobie takie pytanie, czy jego pies na pewno potrzebuje wizyty u fryzjera dla psów? Popularna opinia jest taka, że jedynie zwierzęta rasowe, z dużą ilością sierści lub włosem okrywowym, który ciągle się wydłuża mają potrzebę, by zajął się nimi psi fryzjer. Jednak gdzie jest prawda? Tego oraz wiele więcej przeczytasz w dzisiejszym artykule.

Fryzjer dla psów Gdańsk -czy wszystkie psy muszą z niego korzystać?

Masa właścicieli rozróżnia psy na te z włosem, do nich zalicza się na przykład maltańczyki, yorkshire terrier czy shih tzu, które powinny systematycznie odwiedzać fryzjera dla psów a także zwierzaki z sierścią takie jak beagle, golden retriever bądź owczarek niemiecki, którym wystarczą drobne czynności higieniczne wykonywane w domu. 

Poprosiliśmy jednak o profesjonalną opinię panią Karolinę, która pracuje jako profesjonalny fryzjer dla psów w Gdańsku. Według niej taki podział wprowadza w błąd i mylnie podpowiada, iż jedynie część pupili wymaga kompetentnego podejścia oraz opieki na wysokim poziomie. 

Słowa pani Karoliny są prawdziwe – wszystkie psiaki bez względu na pokrój włosia, wielkość ani inne powody wymaga oddzielnego podejścia, a psi fryzjer posiada w swojej ofercie zabiegi dobierane do potrzeb Twojego psa. 

Psi fryzjer Gdańsk – fakty i mity

Wśród opiekunów panuje mit, iż psi fryzjer to zabiegi przeznaczone tylko dla zwierząt z rodowodem i biorących udział w wystawach. Wbrew pozorom psy rodowodowe nie różnią się znacząco od pogodnych kundelków. Tak samo gubią sierść, brudzą się czy kołtunią. Niezależnie od rodowodu i pochodzenia Twojego psa, psi fryzjer profesjonalnie zajmie się nie tylko włosem Twojego psiaka, lecz także przytnie pazurki, wyczyści jego uzębienie czy wyczyści gruczoły okołoodbytowe. A zwierzęta rodowodowe, występujące na wystawach mogą liczyć na piękne strzyżenie w typie rasy i luksusowe zabiegi dzięki którym ich włos będzie w doskonałej kondycji.

Częstą tezą, w szczególności niedoświadczonych hodowców jest to, iż zabieg u fryzjera dla psów bywa zbędnym czynnikiem stresowym. Decydują się więc na samodzielne zabiegi higieniczne. Rzeczywistość jest zupełnie inna. Fryzjer dla psów to nie tylko mniejszy stres, ale również lepszy efekt. Dzięki doświadczeniu i licznym kursom fryzjer dla psów świetnie umie rozumieć mowę ciała jak też sygnały pokazywane przez psa, to sprawia, że usługa w salonie nie będzie traumą dla Twojego psa. Stosowane narzędzia oraz przybory, jakie są na wyposażeniu gabinetu, takie jak specjalny brodzik czy antypoślizgowy stół są kolejnym atutem – skonstruowane zostały bowiem by zapewnić wygodę psa podczas wizyty.

Następnym argumentem przeważającym na korzyść fryzjera dla psów jest rutyna. Psi fryzjer podczas jednego dnia daje radę wypielęgnować parę psów, dzięki czemu ma możliwość wypracowania własnych nawyków i technik, które sprawiają że zabiegi są przeprowadzane bez stresu. Ale najistotniejszym powodem który sprawia że powinieneś zaufać fryzjerowi dla psów jest jego motywacja i zaangażowanie. Psiemu fryzjerowi tak samo jak Tobie leży na sercu wygoda i bezpieczeństwo psa. Osoby wykonujące ten zawód tak samo jak Ty uwielbiają psiaki, duże grono jest właścicielami hodowli oraz trenuje psie sporty.

Fryzjer dla psów Gdańsk – jakie zabiegi oferuje?

Niezaprzeczalnie wszystkie zwierzęta wymagają zabiegów higienicznych. Fryzjer dla psów Gdańsk dostosuje je do potrzeb Twojego psa i przy wykorzystaniu dobrze dobranych kosmetyków oraz narzędzi odpowie na potrzeby nawet najbardziej wymagających psich klientów. 

Opiekunowie psów zmagających się z wzmożonym wypadaniem podszerstka mogą liczyć na kąpiel w profesjonalnym szamponie oczyszczającym, następnie suszenie przy użyciu suszarki o dużej mocy, która usunie większość martwego włosia. Na koniec twój pupil zostanie wyczesany profesjonalnym zgrzebłem usuwającym ostatki luźnych włosów.