DJ czy może zespół na wesele?

Home / DJ czy może zespół na wesele? - 18 października 2021 , by uczen

Akompaniament muzyczny podczas wesela to jedna z najważniejszych decyzji jakie czekają Młode Pary. Jeszcze parę lat wstecz oczywistym było wybranie zespołu muzycznego, ale w dzisiejszych czasach coraz częściej wybierany jest DJ. Dobra muzyka na weselu gwarantuje rewelacyjną rozrywkę, pewnie nikt nie chciałby uroczystości, na której goście nie bawią się bo jest kiepska muzyka. Jakie są różnice pomiędzy zespołem muzycznym a DJ i co jest tańsze?

Wpis we współpracy z DJ Laskowski – wodzirej na wesele.

Co daje wynajęcie DJ na wesele?

Przeważnie DJ posiada o wiele większy wybór muzyki, którą może na weselu zagrać. Aktualnie kiedy ma się wszędzie dostęp do internetu i włącza się muzykę z komputera to można zagrać w zasadzie każdy możliwy rodzaj muzyki, artystę oraz piosenkę. DJ przeważnie jest tańszą opcją od zespołu muzycznego, szczególnie ze względu na to, że pracuje sam. W zespole jest parę osób, dodatkowo każdy posiada instrument i wkładają w to większy wysiłek fizyczny więc także cena za nich jest droższa. Kolejną zaletą DJa jest to, że nawet podczas jego przerwy muzyka może w dalszym ciągu lecieć. W przypadku zespołu muzycznego przerwa na jedzenie jest jednoznaczna z przerwą w tańcach, a niektóre zespoły robią sobie te przerwy co kilka kawałków. Cena za DJa bez wątpienia jest różna zależnie od miejscowości, jego wykwalifikowania i popularności. Bez dwóch zdań w Warszawie zobaczymy całkowicie inną cenę niż w mniejszych miastach.

Co daje muzyka na żywo na weselu?

Zespół muzyczny na weselu jest dla wielu osób oczywistym wyborem. Takie rozwiązanie często wybiorą pary, które planują na wesele zaprosić więce starszych osób. Kilka lat temu nie do pomyślenia było zatrudnianie DJa i starsze ciocie i wujkowie mogłyby po prostu nie umieć się bawić. Zespół muzyczny mimo tego, że ma ograniczony repertuar to może go rewelacyjnie włączyć w gry, jakie zazwyczaj pojawiają się na weselach. DJ choćby bardzo pragnął to nie zagra jednej piosenki w 5 innych rytmach. Sporo osób twierdzi także, że wesele jest tak szczególnym i jedynym w swoim rodzaju wydarzeniem, że nie chce go bez zespołu na żywo. Ceny za orkiestrę przeważnie są sporo wyższe niż te, które są za DJ.

Jak wybrać odpowiednią muzykę na wesele?

Na początku musicie zadać sobie pytanie jakie są wasze upodobania. Wesele owszem – jest dla gości, ale to w głównej mierze Wy czyli Para Młoda musicie się na nim rewelacyjnie bawić. Jeżeli lubicie nowoczesne wydania piosenek i bardzo dużą odmienność to DJ będzie jedynym właściwym rozwiązaniem. Jeżeli Wasze wesele ma być niesamowicie salonowe to lepszym wyborem będzie orkiestra. Zupełnie inny akompaniament muzyczny wybierzecie kiedy większa część gości to będą młodzi ludzie, a inną kiedy impreza ma być typowo rodzinna. Nieważne jest mimo wszystko czy postawicie na zespół czy DJ na wesele – musicie zadbać o to aby repertuar był dla Was odpowiedni. Na dodatku obgadajcie z muzykami to czy chcecie zabawy weselne, czy nie, jeżeli tak to które. Za każdym razem pamiętajcie też o zawarciu umowy.