Jazda narolkach – potrzebne ciekawostki

Home / Jazda narolkach – potrzebne ciekawostki - 9 lutego 2022 , by uczen

Bez wątpienia jazda na rolkach, oraz jazda na wrotkach to jeden z najprzyjemniejszych i najlepiej działających na zdrowie sportów. Do ich zalet należy:

  • wzmacnianie mięśni nóg czy też pośladków
  • przyśpieszenie spalania tkanki tłuszczowej,
  • poprawia kondycję, wzmocnienie koordynacji.

Jednakże zalety jazdy na rolkach to nie tylko plusy dla naszego zdrowia. Jazda na rolkach oprócz tego, że wzmacnia ciało, jest to wspaniała forma relaksu i sposób na wspaniałą formą relaksu i sposobem na ciekawe zagospodarowanie czasu ze znajomymi.Ważne jest również to że  jazda na rolkach daje okazję do zapoznania się z nowymi osobami,ponadto pozwalają one nie pamiętać o stresie.  Co więcej żeby rozpocząć ten sport, nie trzeba być wysportowanym. Ponadto wrotki są idealne zarówno dla młodszych, jak i dla starszych osób których kondycja jest różna.

Jakie są zalety z jazdy na rolkach?

Jazda na rolkach skutecznie spalają tłuszcz

Czy jesteś świadom, że wrotki są skutecznym sposobem na odchudzanie praktycznie tak samo jak jogging? W czasie godziny jazdy jesteśmy w stanie {zredukować|spalić| do 700 kcal. Regularne uprawianie rolkarstwa, odbywające się dwa razy w tygodniu, pomogą w redukcji nadprogramowych kilogramów. 

Wrotki nie przeciążają stawów

Przewagą jazdy na wrotkach nad bieganiem jest fakt iż obciąża ona stawy w mniejszym stopniu. Ze względu na to, że aktywność jest płynna, nie ma potrzeby narwanych zrywów, kolana i kręgosłup nie są tak zagrożone na obciążenia tak jak w trakcie joggingu.

Jazda na rolkach polepsza kondycję

W związku z tym, że jazda na rolkach należy do sportów aerobowych wzmacnia serce i korzystnie wpływa na działanie układu krążenia. Mocne serce lepiej pompuje krew, przez co tlen jest dostarczony szybciej do wszelkich tkanek organizmu. Dzięki temu mniej się męczymy oraz posiadamy więcej energii do życia.

Rolki poprawiają mięśnie nóg 

Ze względu na to, że w trakcie  jazdy na wrotkach uruchomione są wszystkie duże grupy mięśniowe, uda u osób jeżdżących na rolkach ujędrniają się. 

Rolki poprawiają koordynację ruchową

W związku z koniecznością zachowania prawidłowego balansu na chwiejnych rolkach powoduje, że pojedyncze mięśnie w naszym ciele muszą ze sobą współpracować. Jazda na wrotkach pomagają w wyrabianiu koordynacji.

Wrotki dotlenia Twój organizm

Z pewnością podczas jazdy na rolkach nasz organizm zażywa aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. Nie można ukryć, że taka aktywność jest zdecydowanie bardziej zdrowy i lepiej dotlenia nasz organizm aniżeli ćwiczenia w zamkniętych obiektach.

Jazda na wrotkach to idealny środkiem transportu  

Ogromnym plusem jazdy na rolkach jest fakt, że będziemy w stanie nimi dotrzeć wszędzie, dokąd poprowadzone są drogi.

Jazda na wrotkach odpręża oraz redukuje zdenerwowanie

Jazda na wrotkach po dniu zapełnionym obowiązkami to świetny czas aby zredukować stres a także oderwanie się od rutyny życia codziennego. Ponadto jazda na wrotkach pozwoli nam przyjemnie spędzić czas z plusami dla naszego organizmu  oraz prezencji naszej figury.

W jakim miejscu w Szczecinie można jeździć na wrotkach? 

Bez wątpienia najlepsza pora roku do treningów na rolkach to z pewnością miesiące wiosenne czyli przykładowo kwiecień. Szczecin oferuje wiele miejsc gdzie jest możliwość jazdy na wrotkach. Gdzie jeździć na rolkach w Szczecinie?

Arkonia

Na uwagę zasługuje Szczecińska arkonka. Obok niej znajdują się liczne drzewa I jezioro. Bezsprzecznie przez to jazda na wrotkach jest tam zdecydowanie bardziej przyjemna. Całkowity dystans tej trasy to 1,7 km.

Szczecińskie bulwary

Kolejną lokalizacją są znajdujące się w Szczecinie Bulwary. Pełny dystans tej trasy to aż 850 metrów.

Trasa zamkowa

Kochasz panoramę Szczecina?Jeżeli odpowiedziałeś twierdząco to koniecznie rekomendujemy trasę zamkową. To wyasfaltowana dróżka, która oferuje widok na Odrę jak i Szczecin.