Kiedy przydaje się znajomość hiszpańskiego?

Home / Kiedy przydaje się znajomość hiszpańskiego? - 9 czerwca 2022 , by uczen

Hiszpański jest jednym z popularniejszych języków obcych do nauki. Coraz częściej można spotkać go w szkołach licealnych jako drugi język. Jest on również bardzo łatwy w nauce. Czy warto go znać jednak poza szkołą? Zdecydowanie nie można go porównać do angielskiego, za pomocą którego porozumiemy się prawie wszędzie. Przeanalizujmy czy nauka hiszpańskiego jest opłacalna i gdzie będzie przydatny.

Drugi najpopularniejszy język na świecie!

Najczęściej sięgamy po naukę jakiegoś języka jeśli planujemy wizytę w danym kraju. Nie da się ukryć, że Hiszpania jest piękna i bardzo często wyjeżdżamy tam na krótkie albo długie wyjazdy. Warto jednak wiedzieć, że nie tylko tam uda nam się dogadać się po hiszpańsku. Aż 20 krajów ma hiszpański jako język oficjalny, albo jako drugi język. To sprawia, że jest drugim najczęściej używanym językiem świata. Jeżeli planujesz wakacje w Ameryce Łacińskiej, Andorze albo Gwinei Równikowej to będziesz się tam porozumiewać właśnie po hiszpańsku. Warto tutaj także wspomnieć, że aż 45 milionów mieszkańców USA porozumiewa się po hiszpańsku.

Chcesz szybko nauczyć się obcego języka? Wybierz hiszpański

W dzisiejszych czasach bardzo ceni się umiejętność porozumiewania się obcymi językami. Hiszpański jest więc doskonałym kolejnym językiem, bo należy do jednych z łatwiejszych do nauki. Część słów, jest podobnych do tych, które istnieją w angielskim. Jeśli umiesz już francuski, włoski lub portugalski, to także powinieneś złapać hiszpański w mig. W dodatku hiszpański jest fonetyczny, więc słowa czyta się dokładnie tak samo, jak są napisane.

Gdzie uczyć się hiszpańskiego?

Jeśli masz możliwość nauki hiszpańskiego w liceum albo na studiach to jesteś już o krok do przodu. Z pewnością o wiele szybciej będziesz rozmawiał po hiszpańsku. Uczyć hiszpańskiego można się w szkole językowej. Znajdziecie takie w niemal każdym mieście, też w Skierniewicach. Drugą opcją jest znalezienie prywatnego nauczyciela i uczęszczanie na zajęcia indywidualne, lub skorzystanie z różnych aplikacji na telefon. Ta ostatnia opcja jest o tyle ciekawa, że często można porozmawiać tam z rodowitymi hiszpanami. Dzięki temu od razu będziecie mówić, a nie koncentrować się jedynie na teorii. Wybierając szkołę językową w Skierniewicach również dowiedzcie się, czy duży nacisk jest kładziony na umiejętność porozumiewania się po hiszpańsku.