Księgowość – zdecydować się na najbliższe biuro czy dużą firmę?

Home / Księgowość – zdecydować się na najbliższe biuro czy dużą firmę? - 3 maja 2022 , by uczen

Dla osób którzy zaczynają indywidualną przygodę z swoim biznesem decyzja między małą księgowością a większym biurem rachunkowym jest zawsze trudny. Wszystko bowiem zależy od tego jakie potrzeby ma konkretna korporacja a także w jakim stylu mamy chęć ją prowadzić. Jak dobrać rozwiązanie najbardziej odpowiednie do indywidualnych potrzeb w tematyce spraw finansowych naszej firmy?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze usług księgowych 

Ogromną zaletą, z racji na istotę prowadzenia swojego biznesu stanowi to, by nasza księgowa miała dla nas czas oraz sposobność pozostania w stałym kontakcie. Niejednokrotnie mają miejsce sytuacje niezależne od nas, poprzez które nie mamy możliwości przyjechać na konkretną porę do siedziby firmy co może nam komplikować sytuację. Musimy zatem zwrócić uwagi na to, aby,żeby wybrana przez nas instytucja posiadała niżej wymienione przymioty:

  • Prosty i krótki dojazd – w razie konieczności pilnego kontaktu
  • Jest ulokowana blisko nas – to daję możliwości aby oszczędzić czas na dojazdy i jest duży komfort w przypadku zaskakujących sytuacji
  • liczba profesjonalistów – tak, aby w razie choroby albo chwilowej niedyspozycji pracownika, który prowadzi naszą firmę, nie pojawiły zaległości

Biorąc pod uwagę wymienione wyżej zasady, rozbieżność między mniejszym a większym biurem rachunkowym nie jest nazbyt duża. Przede wszystkim powodem jest to,iż w w obu przypadkach, będziemy mieli do czynienia z indywidualną księgową dla której, oczywiście, jesteśmy klientem. Są osoby, które są zdania, że większe biuro rachunkowe jest dla nas bezpieczniejsze poprzez renomę i sam fakt rozmiaru – więcej fachowców = większa pewność płynności obsługi. Jednak nie jest powiedziedziane że tak będzie, ponieważ większe przedsiębiorstwo to i większa odpowiedzialności oraz duża liczba zleceń i posiadanych zleceniodawców – co może sprawić, iż biuro nie będzie wyrabiać się o czasie z naszymi zaleceniami przez dużą liczbę zobowiązań. 

Małe czy duże biuro księgowe?

Oba te rozwiązania mają swoje wady i zalety. W małych biurach rachunkowych mamy mniej księgowych, ale są oni dla nas bardziej dostępni i z uwagi na to, że w większości są to przedsiębiorstwa, które są w bliskim otoczeniu. Natomiast ogromnym plusem korzystania z usług dużych biur jest to, że mają oni dużo profesjonalistów i dzięki temu, w razie choroby lub niedyspozycji naszej księgowej, mamy pewność, iż niezmiennie będziemy dobrze obsłużeni.

Właściciel, powinien rozważyć wszystkie propozycję w zależności od osobistych preferencji i dostosować je do siebie. Indywidualna księgowa kraków w takich metropoliach jak Kraków, Łódź czy Warszawa, zawsze będzie niełatwym wyborem, gdyż szczególnie w większych miastach wybór jest ogromny przez co trudniejszy.