Prywatne przedszkola idą w specjalizacje – co oferują?

Home / Prywatne przedszkola idą w specjalizacje – co oferują? - 26 czerwca 2022 , by uczen
Prywatne przedszkole najczęściej są otwierane przez osoby fizyczne lub stowarzyszenia. Niepubliczne przedszkole z reguły umiejscowione jest w sporych domach zbudowanych czy też przystosowanych specjalnie do tego celu. 

Ile wynosi czesne w przedszkolu niepublicznym?

Nie da się ukryć, że to ile zapłacisz za przedszkole niepubliczne jest bardzo różne. W dużych miastach takich jak na przykład Kraków czynsz wynosi 1500 złotych. Za niepubliczne przedszkole w mniejszym mieście zapłacisz mniej więcej sześćset złotych za miesiąc.

Zalety przedszkoli niepublicznych

Bezsprzecznie zdecydowanie się na przedszkole to istotna decyzja. Zależy od niej dalszy rozwój czy też bezpieczeństwo pociechy. Co roku mnóstwo rodziców myśli – czy wybrać przedszkole publiczne czy prywatne? Żeby się na coś zdecydować warto zapoznać się z zaletami tych miejsc. W naszym artykule poznasz zalety przedszkola niepublicznego.
  1. Wielki wybór zajęć dodatkowych – placówki niepubliczne oferują bardzo dużo zajęć dodatkowych dla dzieci. Są nimi na przykład robotyka, nauka gry na pianinie, basen, piłkę nożną, nauka angielskiego, zajęcia taneczne.
  2. Mało liczne grupy – aktywności w niepublicznym przedszkolu odbywają się w niewielkich grupach. Dzięki temu każde dziecko ma gwarancję idealnej opieki.
  3. Dostępność cały rok – w prywatnych przedszkolach nie ma tak zwanej wakacyjne przerwy.
  4. Jest możliwość wyboru przedszkola profilowanego – znajdziemy wiele przedszkoli niepublicznych profilowanych. Czyli na przykład przedszkole językowe, sportowe bądź artystyczne;
  5. Innowacyjne wyposażenie – takie przedszkola zazwyczaj są w posiadaniu nowoczesne sale,które są wyposażone w zabawki z certyfikatami bezpieczeństwa;
  6. Duża ilość atrakcji – przedszkola prywatne dają możliwość. Oferują lekcje dopasowywane do umiejętności i zapotrzebowania każdego malucha.
  7. Wykwalifikowana kadra – niepubliczne przedszkola zapewniają zarówno pomoc psychologa, logopedy czy też pedagoga.
  8. Dopasowana do potrzeb dziecka kuchnia – bardzo często w publicznych placówkach nie ma opcji aby dać dziecku konkretny posiłek, jak na przykład bez mięsa. Przedszkola prywatne respektują żądania rodziców w tej kwestii.
  9. Wysokie bezpieczeństwo – każde przedszkole prywatne posiada personalny monitoring, a wstęp na teren placówki jest kontrolowany.
Pamiętaj, że chodzenie do przedszkola u każdego dziecka na początku jest stresujące. Z tego właśnie powodu należy zapewnić mu najlepsze możliwe warunki. Inwestycja w przedszkole prywatne w Krakowie jest bardzo wskazana. Zadbaj o rozwój swojego malucha, a także o jego samopoczucie.