Spiralowanie – rodzaj oprawy. Kiedy sprawdzi się najlepiej?

Home / Spiralowanie – rodzaj oprawy. Kiedy sprawdzi się najlepiej? - 4 lipca 2021 , by uczen

Notatniki czy kalendarze spiralowane są zwykle postrzegane jako jedne z najbardziej elegancko zrealizowanych przedmiotów drukarskich. Procedura spiralowania pozwala złączyć ze sobą kartki o dużej grubości, a również wielostronnicowe projekty. Dzięki temu świetnie sprawdza się do notatników z grubą okładką, kołonotatników, kalendarzy czy brulionów. 

Produkty spiralowane – charakteryzacja

Oprawa spiralna to proces, który łączy ze sobą strony przeważnie plastikową lub metalową spiralą – jest ona wsuwana do dziur wzdłuż krawędzi kartek papieru. Wiele firm posiada również najróżniejsze kolory spirali – by produkt był możliwie maksymalnie spersonalizowany. Spiralowanie stosuje się głównie dla dokumentów do 300 stron. Jedną z najciekawszych ofert na rynku drukarskim jest propozycja firmy oandp.com.pl – świadczą oni wykonywanie opraw o maksymalnej grubości grzbietu do 27mm i szerokości oprawy 500mm. Specjalistyczne wykonanie spiralowania gwarantuje wygląd wysokiej klasy, a także wytrzymałość.

Spiralowanie – zalety

Przed zleceniem koncepcji do druku prawie nigdy nie zastanawiamy się nad tym, jak będzie się z niego korzystało. Najczęściej koncertujemy się na kwestiach wizualnych, podczas gdy zagadnienia techniczne są tak samo ważne. W przypadku gdy postawimy na spiralowanie, będziemy mieć pewność, że strony produktu będą się bez przeszkód obracać, pozostawać na swoim miejscu, a w szczególności nie będą się giąć i uszkadzać. Książek spiralowanych nie trzeba także trzymać na konkretnej stronie, by się nie zatrzasnęła. Właśnie z tego powodu jest to jeden z najlepszych w wyborów w przypadku książek kucharskich.

Dodatkowo, oprawy spiralowane pozwalają na otworzenie książki w pełnych 360 stopniach. Z tego powodu mamy możliwość bezproblemowego przeglądania, a także zajęcia małej ilości miejsca na biurku czy stoliku.